Star wars fórum
Star wars fórum
Star wars fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Star wars fórum

Fórum o star wars
 
DomovGalleryLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie

 

 Komentare k poviedkam

Goto down 
5 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2
AutorSpráva
Hard Tomy
Webmaster
Hard Tomy


Počet príspevkov : 3262
Age : 30
Planeta pôvodu : Haruun Kal
Varovania :
Komentare k poviedkam - Stránka 2 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Komentare k poviedkam - Stránka 2 Right_bar_bleue

Stránka Sily : Republikán
Epizóda : Epizóda III
Registration date : 25.08.2008

Komentare k poviedkam - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Komentare k poviedkam   Komentare k poviedkam - Stránka 2 Icon_minitimeSo október 24, 2009 6:59 pm

3, Nehovorim ze by to vojaka hned zabilo, len by mu netiekla krv to som sa snazil vysvetlit.
Návrat hore Goto down
Peter
Moderátor hry
Moderátor hry
Peter


Počet príspevkov : 1088
Age : 29
Planeta pôvodu : Kamino
Varovania :
Komentare k poviedkam - Stránka 2 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Komentare k poviedkam - Stránka 2 Right_bar_bleue

Stránka Sily : svetla aj temna
Epizóda : Epizóda III
Registration date : 16.06.2009

Komentare k poviedkam - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Komentare k poviedkam   Komentare k poviedkam - Stránka 2 Icon_minitimePi október 30, 2009 4:20 pm

Count Dooku: Poviedka je celkom pekna, ale trochu mi tam chybaju take detaily lodi a trochu pomalejsi dej. Ma to na mna prilis rychly spad a hlavne ten boj medzi lodami je taky dost kratky. Dalej tie stihacky, ktore leteli k tej lodi boli len vyjadrene slovom znicene. Inak je to dobra zapletka a hlavne napad (dej odohravajuci sa po pade Imperia).
Návrat hore Goto down
Hard Tomy
Webmaster
Hard Tomy


Počet príspevkov : 3262
Age : 30
Planeta pôvodu : Haruun Kal
Varovania :
Komentare k poviedkam - Stránka 2 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Komentare k poviedkam - Stránka 2 Right_bar_bleue

Stránka Sily : Republikán
Epizóda : Epizóda III
Registration date : 25.08.2008

Komentare k poviedkam - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Komentare k poviedkam   Komentare k poviedkam - Stránka 2 Icon_minitimePo november 02, 2009 5:53 pm

Takze k poviedke Hviezdny konflikt:

1, Dej je velmi neprehladny a rychly, pises to na sposob historika, ktory zaznamenava fakty a to co sa stalo. Ak z toho ma byt poviedka dej by mal byt dynamickejsi a malo by tam byt omnoho viac dialogov. Taktiez by pomohlo keby si sa vzil do niektorych postav a striedal medzi nimi.

2, Zapletka je dobry napad, ale je zle formulovana ty si napisal ze "sa mylili ze uz im nic neprekazi misiu" - alebo nieco take, a to sa mi zda s prepacenim take "suche" - mohol si to rozvyt a dat nieco ako posadka nevedela identifikovat ten velky objekt a myslela si ze je to planeta alebo asteroid a potom by to postupne pocitac vyhodnocoval a zistili by co to je. Dalej taktiez ten suboj stihaciek proti tej lodi - piloti mohli hlasit vezi ze je stit nepreniknutelny a ze to skusia od motorov, jednoducho nejake pohotove riesenie Katarna alebo admirala a mohol si takto blizsie popisat teo znicenie stihaciek.

Bez urazky ale moc ma dej a hlavne to ako to bolo napisane neohurilo a ani nemam pocit ze sa tesim na dalsiu kapitolu. Najlepsi z toho bol ten Uvod ten bol zaujimavy.

Takze napad bol dobry ale prevedenie zas az tak nie skus nad tym porozmyslat a v nasleujucej kapitole to uz urcite bude lepsie.

Ale neber ma ako nejakeho kritika - tym v ziadnom pripade nie som. Len som vyjadril svoj nazor ako by som to zlepsil ja, a ako by sa to mne pacilo.
Návrat hore Goto down
Count Dooku
Padawan
Padawan
Count Dooku


Počet príspevkov : 91
Planeta pôvodu : Serenno
Varovania :
Komentare k poviedkam - Stránka 2 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Komentare k poviedkam - Stránka 2 Right_bar_bleue

Stránka Sily : Dark Side
Epizóda : Epizóda III
Registration date : 27.09.2009

Komentare k poviedkam - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Komentare k poviedkam   Komentare k poviedkam - Stránka 2 Icon_minitimeUt november 03, 2009 3:14 pm

HardTommy každopádne dík za kritiku, vlastne už mám skoro hotovú druhú kapitolu tak snáď sa bude páčiť viac...skúsim si tam dať pozor na to čo vravíš.

k tomu objektu, niektorí z vás určite asi tušia o čo sa jedná už len podla toho ako som popisoval ten tvar.
Avšak predsalen ti niečo musím vyvrátiť...rozmýšlal som nad tym vyhodnocovaním že čo to je ,ako píšeš, ale nechcel som to použiť kvôli tomu že impérium je predsa minulosť...a táto loď tam nebola masovo práveže, ale nepoviem ani kolko i ked je jasné o čo ide.
Chcem to spraviť tak že až časom sa dovtípia o čo ide, predsalen tie poimperiálne počítače nemôžu mať záznam o veškerej technike impéria, a už vôbec nie o takomto plavidle.
takže netlač na pilu, oni zistia o čo ide:) aj či to znamená hrozbu...
ale to tu už nepoviem.
Návrat hore Goto down
Hard Tomy
Webmaster
Hard Tomy


Počet príspevkov : 3262
Age : 30
Planeta pôvodu : Haruun Kal
Varovania :
Komentare k poviedkam - Stránka 2 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Komentare k poviedkam - Stránka 2 Right_bar_bleue

Stránka Sily : Republikán
Epizóda : Epizóda III
Registration date : 25.08.2008

Komentare k poviedkam - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Komentare k poviedkam   Komentare k poviedkam - Stránka 2 Icon_minitimeUt november 03, 2009 6:32 pm

Tak potom je to v poridaku. Tu lod som spomenul len ako priklad co by sa dalo zmenit. Ale ked to myslis takto tak to mozem dat viac zahadne a napinave aby to citatela prilakalo precitat si druhu kapitolu...
Návrat hore Goto down
Peter
Moderátor hry
Moderátor hry
Peter


Počet príspevkov : 1088
Age : 29
Planeta pôvodu : Kamino
Varovania :
Komentare k poviedkam - Stránka 2 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Komentare k poviedkam - Stránka 2 Right_bar_bleue

Stránka Sily : svetla aj temna
Epizóda : Epizóda III
Registration date : 16.06.2009

Komentare k poviedkam - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Komentare k poviedkam   Komentare k poviedkam - Stránka 2 Icon_minitimeSo november 07, 2009 1:55 pm

Vcera som akurat dopisal dalsiu kapitolu, ale bohuzial pisal som ju od 20 00 do 23 30, a tak sa tam najde zopar chyb, hlavne napr regystracne (registracne) a dal som meno jednemu z klonov(Dickinson). Teraz s tim uz nic neurobim, takze pls ospravedlnte tieto chyby.
Návrat hore Goto down
Count Dooku
Padawan
Padawan
Count Dooku


Počet príspevkov : 91
Planeta pôvodu : Serenno
Varovania :
Komentare k poviedkam - Stránka 2 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Komentare k poviedkam - Stránka 2 Right_bar_bleue

Stránka Sily : Dark Side
Epizóda : Epizóda III
Registration date : 27.09.2009

Komentare k poviedkam - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Komentare k poviedkam   Komentare k poviedkam - Stránka 2 Icon_minitimeNe november 08, 2009 1:06 pm

aj ja som dopísal nedávno 2 kapitolu poviedky Hviezdny konflikt, som rád za kritiku dúfam že to bude lepšie.
Návrat hore Goto down
Stalker
Council Member
Council Member
Stalker


Počet príspevkov : 264
Age : 54
Planeta pôvodu : Corellia
Varovania :
Komentare k poviedkam - Stránka 2 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Komentare k poviedkam - Stránka 2 Right_bar_bleue

Stránka Sily : svetlá
Epizóda : Epizóda I
Registration date : 10.03.2009

Komentare k poviedkam - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Komentare k poviedkam   Komentare k poviedkam - Stránka 2 Icon_minitimeUt november 10, 2009 11:03 pm

Ad Hlasovanie "Krebsov boj". Je tam na moj vkus mozne zahlasovat za zvlastny pocet bodov, kde si len domyslam, ze 10 a viac je najlepsie.
Hodnoti sa dej, ci aj gramatika a syntax?

Nemohlo by sa hlasovanie nastavit bud bodovanim od 1 do 10, kde 1 je uplne slabe, zle, bullshit, ... a 10 je uplne super, vymakane, skoro som sa z toho posr.l, proste bomba.
Alebo slovne hodnotenie Vyborne-Dobre-Priemerne-Slabe-Nanic. Hm?

Kedze ste ma ispirovali, zacal som pisat pribeh z CW aj ja. Aby sa vsak neobjavilo prilis vela poviedok v jednom case, asi to pridam az po tom, ked Peter a Dooku uverejnia svoje diela komplet.

Pri tejto prilezitosti vsak davam na diskusiu, ci po ukonceni kapitoly nedat hlasovanim na vyber ako sa ma dej vyvijat dalej, vzdy dve varianty. Vy si nemozte pamatat, ale bol jeden cesko-slovensky serial o kde divaci hlasovali za alternativu A alebo B.
Návrat hore Goto down
Hard Tomy
Webmaster
Hard Tomy


Počet príspevkov : 3262
Age : 30
Planeta pôvodu : Haruun Kal
Varovania :
Komentare k poviedkam - Stránka 2 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Komentare k poviedkam - Stránka 2 Right_bar_bleue

Stránka Sily : Republikán
Epizóda : Epizóda III
Registration date : 25.08.2008

Komentare k poviedkam - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Komentare k poviedkam   Komentare k poviedkam - Stránka 2 Icon_minitimeŠt november 12, 2009 5:22 pm

Stalker: - Bodovanie zmenene snad to uz je lepsie.
- Pre zaciatok by sa mohol bodovat len dej - ak to bude dobre gramatika a syntax sa casom upravi.
- Zaujimavy navrh s tymi variantami ale je to len na autoroch poviedok.



Peter:

Ku kapitole 4. : Pekny dej so zaujimavou zapletkou no „ako vzdy“ mam nejake pripomienky:

1, Nepokladam to za nejake moc dolezite ani za rusive ale nedali mi tie karty od izieb, pretoze Klony su vojaci a su vycviceni ako vojaci takze by som povedal ze karty nie su potrebne.

2, Zase mi za rusivy moment pripada v poslednom odseku ako „William vidi jeho ustrachanu tvar“ – sak predsa Klony nosia hlemy. Very Happy


Inak je to da sa povedat dost dynamicky a zaujimavy dej. Tesim sa na pokracovanie.


Count Dooku:

2. Kapitola
Je citit obrovsky rozdiel a vidno ze na tejto kapitole uz si poriadne zamakal. Dej je velmi zaujimavy a taktiez dynamicky. Ale pripomienky stale mam Very Happy :

1, Zaujal ma názov tej lode kde bol Kyle Katarn volala sa Rudá štvorka - a kedze v slovencine slovo ruda neexistuje tak ma to dost zaskocilo lebo v preklade z cetsiny Rudy - Cerveny.

2, Tiez sa mi zda trochu zvlastne ze absolutne nikto okrem Kyla neprezil.

3, Vsimol som si ze pouzivas vyborne metafory a jazykove prostriedky je radost citat text bohaty na takuto jazykovu kulturu.

V celku je to pekne a tesim sa na pokracovanie
Návrat hore Goto down
Peter
Moderátor hry
Moderátor hry
Peter


Počet príspevkov : 1088
Age : 29
Planeta pôvodu : Kamino
Varovania :
Komentare k poviedkam - Stránka 2 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Komentare k poviedkam - Stránka 2 Right_bar_bleue

Stránka Sily : svetla aj temna
Epizóda : Epizóda III
Registration date : 16.06.2009

Komentare k poviedkam - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Komentare k poviedkam   Komentare k poviedkam - Stránka 2 Icon_minitimeŠt november 12, 2009 6:21 pm

Ach, zasa ta chyba s tou helmou(to je preklatie Very Happy), ale da sa domysliet, ze mozno si ju dal dole alebo podobne nieco, to uz je fantazia citatelov. Co sa tyka tych kariet velmi som nepochopil co si svojim prispevkom o tomto myslel. Ako, ze nemaju tam byt?
Návrat hore Goto down
lucius
Admin fóra
Admin fóra
lucius


Počet príspevkov : 1605
Age : 30
Planeta pôvodu : Tatooine
Varovania :
Komentare k poviedkam - Stránka 2 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Komentare k poviedkam - Stránka 2 Right_bar_bleue

Stránka Sily : Temná
Epizóda : Epizóda III
Registration date : 22.08.2008

Komentare k poviedkam - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Komentare k poviedkam   Komentare k poviedkam - Stránka 2 Icon_minitimeŠt november 12, 2009 6:40 pm

Count Dooku:

Ja mám pripomienku len k dialógom. Zdajú sa mi byť dosť suché (kapitola 3). Inak celkom dobré zatiaľ.
Návrat hore Goto down
Hard Tomy
Webmaster
Hard Tomy


Počet príspevkov : 3262
Age : 30
Planeta pôvodu : Haruun Kal
Varovania :
Komentare k poviedkam - Stránka 2 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Komentare k poviedkam - Stránka 2 Right_bar_bleue

Stránka Sily : Republikán
Epizóda : Epizóda III
Registration date : 25.08.2008

Komentare k poviedkam - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Komentare k poviedkam   Komentare k poviedkam - Stránka 2 Icon_minitimeŠt november 12, 2009 11:11 pm

Peter napísal:
Ach, zasa ta chyba s tou helmou(to je preklatie Very Happy), ale da sa domysliet, ze mozno si ju dal dole alebo podobne nieco, to uz je fantazia citatelov. Co sa tyka tych kariet velmi som nepochopil co si svojim prispevkom o tomto myslel. Ako, ze nemaju tam byt?


myslel som to tak, ze vojaci karty nepotrebuju takze tam prakticky nemusia byt lebo su Kolny naprogramovani a ani by neukradli ani by nesli do inej izby
Návrat hore Goto down
Peter
Moderátor hry
Moderátor hry
Peter


Počet príspevkov : 1088
Age : 29
Planeta pôvodu : Kamino
Varovania :
Komentare k poviedkam - Stránka 2 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Komentare k poviedkam - Stránka 2 Right_bar_bleue

Stránka Sily : svetla aj temna
Epizóda : Epizóda III
Registration date : 16.06.2009

Komentare k poviedkam - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Komentare k poviedkam   Komentare k poviedkam - Stránka 2 Icon_minitimePi november 13, 2009 4:29 pm

No ja som ich tam dal len pre spestrenie deja, aby z toho mal citatel vacsi zazitok a posobilo to tak moderne. Este k stalkerovi: Je jedno ci tu bude aj 10 poviedok rozpisanych, kludne pis, cim viac pribeho tim viac zabavy. Nie su ziadne obmedzenia.
Návrat hore Goto down
Stalker
Council Member
Council Member
Stalker


Počet príspevkov : 264
Age : 54
Planeta pôvodu : Corellia
Varovania :
Komentare k poviedkam - Stránka 2 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Komentare k poviedkam - Stránka 2 Right_bar_bleue

Stránka Sily : svetlá
Epizóda : Epizóda I
Registration date : 10.03.2009

Komentare k poviedkam - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Komentare k poviedkam   Komentare k poviedkam - Stránka 2 Icon_minitimePi november 13, 2009 6:26 pm

Peter napísal:
Je jedno ci tu bude aj 10 poviedok rozpisanych, kludne pis, cim viac pribeho tim viac zabavy. Nie su ziadne obmedzenia.
Len aby to nedopadlo tak, ze z piatich aktivnych clenov budu traja pisat, jeden hodnotit a jeden kritizovat gramatiku... Very Happy
Návrat hore Goto down
Peter
Moderátor hry
Moderátor hry
Peter


Počet príspevkov : 1088
Age : 29
Planeta pôvodu : Kamino
Varovania :
Komentare k poviedkam - Stránka 2 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Komentare k poviedkam - Stránka 2 Right_bar_bleue

Stránka Sily : svetla aj temna
Epizóda : Epizóda III
Registration date : 16.06.2009

Komentare k poviedkam - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Komentare k poviedkam   Komentare k poviedkam - Stránka 2 Icon_minitimeSo február 06, 2010 10:06 pm

No tak po dlhom case som konecne dokoncil dalsiu kapitolu v poradi uz 5, podla mna jednu z najlepsich, ale posudte sami. Very Happy
Návrat hore Goto down
Peter
Moderátor hry
Moderátor hry
Peter


Počet príspevkov : 1088
Age : 29
Planeta pôvodu : Kamino
Varovania :
Komentare k poviedkam - Stránka 2 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Komentare k poviedkam - Stránka 2 Right_bar_bleue

Stránka Sily : svetla aj temna
Epizóda : Epizóda III
Registration date : 16.06.2009

Komentare k poviedkam - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Komentare k poviedkam   Komentare k poviedkam - Stránka 2 Icon_minitimePo máj 10, 2010 4:56 pm

Takze vcera som po velmi dlhej dobe nakoniec dokoncil svoju poviedku, ktora bola uzatvorena 6. kapitolou. Dufam, ze sa vam aspon trochu pacila i ked jednotlive kapitoly prichadzali po nie prilis kratkom case, ale mal som toho vtedy vela a nestihal som sa venovat ani poriadne foru no nastastie teraz som na tom s casom omnoho lepsie a chystam sa v najblizsej dobe znovu nieco napisat, ale teraz sa to pokusim trochu vylepsit. Smile
Návrat hore Goto down
Stalker
Council Member
Council Member
Stalker


Počet príspevkov : 264
Age : 54
Planeta pôvodu : Corellia
Varovania :
Komentare k poviedkam - Stránka 2 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Komentare k poviedkam - Stránka 2 Right_bar_bleue

Stránka Sily : svetlá
Epizóda : Epizóda I
Registration date : 10.03.2009

Komentare k poviedkam - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Komentare k poviedkam   Komentare k poviedkam - Stránka 2 Icon_minitimeSo júl 03, 2010 12:32 am

Pozeram na hlasovanie ale stale celkom nerozumiem, 10 je The Best?
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Komentare k poviedkam - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Komentare k poviedkam   Komentare k poviedkam - Stránka 2 Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Komentare k poviedkam
Návrat hore 
Strana 2 z 2Choď na stránku : Previous  1, 2

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Star wars fórum :: Offtopic :: SW poviedky-
Prejdi na: