Star wars fórum
Star wars fórum
Star wars fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Star wars fórum

Fórum o star wars
 
DomovGalleryLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie

 

 Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia?

Goto down 
+8
Norman03
Peter
cubaka
Stalker
Baka
zupanic
Count Dooku
Moff Tarkin
12 posters
AutorSpráva
Moff Tarkin
Padawan
Padawan
Moff Tarkin


Počet príspevkov : 89
Planeta pôvodu : ZEM
Varovania :
Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Right_bar_bleue

Stránka Sily : Vždy tá silnejšia
Registration date : 04.06.2010

Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Empty
OdoslaťPredmet: Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia?   Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Icon_minitimeŠt jún 17, 2010 8:39 pm

a nech to tu fičí Very Happy
Návrat hore Goto down
Moff Tarkin
Padawan
Padawan
Moff Tarkin


Počet príspevkov : 89
Planeta pôvodu : ZEM
Varovania :
Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Right_bar_bleue

Stránka Sily : Vždy tá silnejšia
Registration date : 04.06.2010

Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia?   Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Icon_minitimeŠt jún 17, 2010 8:40 pm

toto konecne nie je tema k off topicu z mojej strany. chcel by som to tu rozhybat lebo je tu trosku kapor... chcel by som sa spytat na nazory o novej a starej triologii... preco si myslite ze stara alebo nova je lepsia...?
Návrat hore Goto down
Count Dooku
Padawan
Padawan
Count Dooku


Počet príspevkov : 91
Planeta pôvodu : Serenno
Varovania :
Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Right_bar_bleue

Stránka Sily : Dark Side
Epizóda : Epizóda III
Registration date : 27.09.2009

Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia?   Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Icon_minitimeŠt jún 17, 2010 9:03 pm

Nuž, ťažko povedať....
Nova trilogia je technicky samozrejme dokonalejšia, a stará má zase svoje čaro.
Zo starej sa mi páčila asi najviac epizóda 6, bolo tam najviac, akcie.
5 bola v pohode rovnako, 4 bola slabá. Ale nemám to Lucasovi za zlé, pretože to bol prvý diel a v podstate skúsil šťastie, nemohol vedieť akú mániu to vyvolá.
a z novej trilogie jednotka je skôr taka oddychova, oživil to tam suboj s Maulom, dvojka sa mi páčila viac, tam bolo proste dostatok akcie, uroven efektov v pohode, a predsa to dokázalo zaujať. No a o epizode 3 asi vieme svoje všetci, tam netreba hádam ani komenovať, tam je dobrá technická uroven, dejová línia, konečne tam nie je ten happy end, a preto sa mi páči najviac.
Toť asi môj názor...inak to mi pripomína že nedávno som pozeral SW 3 epizody Delete Scenes, a docela ma to prekvapilo, ak to tu už nie je, môžem hodiť link.
Podla mňa tie scény boli dosť dobré, a vela ludi sa čudovalo prečo to tam nedali, ale asi to lucasovi do deja nesadlo, neviem.
Návrat hore Goto down
Moff Tarkin
Padawan
Padawan
Moff Tarkin


Počet príspevkov : 89
Planeta pôvodu : ZEM
Varovania :
Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Right_bar_bleue

Stránka Sily : Vždy tá silnejšia
Registration date : 04.06.2010

Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia?   Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Icon_minitimeŠt jún 17, 2010 9:11 pm

je jasne ze I II III su technicky zdatnejsie... ale pri IV V VI mi vzdy mrzne krv v zilach... preto ze lukas dokazal urobit nieco dokonale... dokonca viac dokonalych veci... kedze chodim na prednasky na VSMU a vyznam sa aj co to do historie filmu a tak, lukas prvy urvonal rovnovahu hudby a obrazu... pred jeho filmami bol obraz o nieco viac ako zvuk. zvuk bol brany iba ako doplnok... hudba a spol... toto je jedna dokonala vec. a na to ze lukas patril do sfetovanej generacie reziserov, tak urobil film, ktory je jednym z najlepsich v historii filmu. neviem preco mu nedali rezirovat aj V a VI... to ma docela mrzelo. ale na to ze celu IV bol sfetovany a natacal ju s kulisami a nie s green screenom tak spravil KUUUUUS genialnej prace... I II III su technicky velmi zdatne... ale podla mojho nazoru sa nemozu rovnat prvej triologii...
Návrat hore Goto down
zupanic
Adept
Adept
zupanic


Počet príspevkov : 74
Age : 31
Planeta pôvodu : Alderaan
Varovania :
Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Right_bar_bleue

Stránka Sily : Svetla
Epizóda : Epizóda V
Registration date : 17.03.2010

Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia?   Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Icon_minitimeŠt jún 17, 2010 9:17 pm

stara je milion krat lepsia...to ma atmosferu:D
ked pozeram novu, tak pretacam:D obcas:D
Návrat hore Goto down
Moff Tarkin
Padawan
Padawan
Moff Tarkin


Počet príspevkov : 89
Planeta pôvodu : ZEM
Varovania :
Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Right_bar_bleue

Stránka Sily : Vždy tá silnejšia
Registration date : 04.06.2010

Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia?   Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Icon_minitimeŠt jún 17, 2010 9:20 pm

ja tiez novu nemozem pozerat v najnovsom case.... sak na starej som vyrastol... staru poznam naspamet...(nie ze novu nie Very Happy ) ale to je proste tak Very Happy co je stare a dobre, nikdy nebude nahradene novsim... Very Happy ak samozrejme nejde o zeny...
Návrat hore Goto down
Baka
Padawan
Padawan
Baka


Počet príspevkov : 112
Age : 30
Planeta pôvodu : Naboo
Varovania :
Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Right_bar_bleue

Stránka Sily : svetlá
Epizóda : Epizóda V
Registration date : 17.03.2010

Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia?   Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Icon_minitimeŠt jún 17, 2010 10:36 pm

Tak jednoznacne stara, ta je proste taka kvalitna s perfektnymi efektmi, ze Moff?Very Happy
Návrat hore Goto down
Stalker
Council Member
Council Member
Stalker


Počet príspevkov : 264
Age : 54
Planeta pôvodu : Corellia
Varovania :
Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Right_bar_bleue

Stránka Sily : svetlá
Epizóda : Epizóda I
Registration date : 10.03.2009

Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia?   Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Icon_minitimeŠt jún 17, 2010 10:53 pm

Zaujimalo by ma ci sa na VSMU prednasa aj o marketingu, pretoze nove filmy zda sa vsetky musia byt blockbustery, ocakava sa komercny uspech a obrovsky zarobok (ale kde nie?) pritom mnohe filmy su obycajny komercny hnoj plny nasilia a bombastickych scen.

Z tohoto pohladu vedie povodna trilogia, avsak miestami je malo akcna. Nova trilogia mi pripada farbistejsia, mna dokaze viac vtiahnut do deja ako ta povodna.
Návrat hore Goto down
Moff Tarkin
Padawan
Padawan
Moff Tarkin


Počet príspevkov : 89
Planeta pôvodu : ZEM
Varovania :
Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Right_bar_bleue

Stránka Sily : Vždy tá silnejšia
Registration date : 04.06.2010

Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia?   Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Icon_minitimeŠt jún 17, 2010 11:06 pm

tak samozrejme... ked je obraz zaujimavejsi tak zaujime viac aj dej... pravda je tiez , ze I II III boli zaroven slusny marketingovi tah... nebolo to len preto lebo tam boli zlozitejsie esekty... kazdy chcel ist na star wars... a na VSMU moc o marketingu neprednasaju Very Happy ale o fetackej generacii reziserov je tam toho povedane dost Very Happy
Návrat hore Goto down
cubaka
Adept
Adept



Počet príspevkov : 57
Age : 33
Planeta pôvodu : madarska republika
Varovania :
Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Right_bar_bleue

Stránka Sily : mam litka jak arny a kazdeho s nimi zlozim na zem
Epizóda : Epizóda III
Registration date : 01.06.2010

Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia?   Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Icon_minitimePi jún 25, 2010 1:40 am

moff a preco by mal byt sfetovany?Very Happy no mne osobne sa pacia vsecky casti ale na to ake boli moznosti vtedy ked lukas tocil star wars by som dala starsiu verziu. ono je to ako terminator. tie stare casti mozem kukat dokola aj stokrat aj napriek tomu ze vtedy nebola taka technika jak teraz a je to stare jak moj tata:D . ale to som nevedela ze lucas prvy spojil obraz so zvukom v rovnovahe zaujimave
Návrat hore Goto down
Moff Tarkin
Padawan
Padawan
Moff Tarkin


Počet príspevkov : 89
Planeta pôvodu : ZEM
Varovania :
Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Right_bar_bleue

Stránka Sily : Vždy tá silnejšia
Registration date : 04.06.2010

Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia?   Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Icon_minitimePi jún 25, 2010 2:16 am

neviem ako moze mat niekto radsej trhakove masove dieli I II III. ja viem. su paradne, graficky aj pribeh je dokonalo postaveny. scenar a kamera nehovorim... ale ako by basnik povedal: IV V VI are FUCKING classic. Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat hore Goto down
Peter
Moderátor hry
Moderátor hry
Peter


Počet príspevkov : 1088
Age : 29
Planeta pôvodu : Kamino
Varovania :
Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Right_bar_bleue

Stránka Sily : svetla aj temna
Epizóda : Epizóda III
Registration date : 16.06.2009

Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia?   Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Icon_minitimePi jún 25, 2010 2:42 pm

No mne sa viac páči práve tá nová trilógia. Zrejme to bude hlavne tými efektami, ale celkovo som prvýkrát si pozrel 1. diel tej novej a ten ma chytil, takže asi aj tým to bude.
Návrat hore Goto down
Moff Tarkin
Padawan
Padawan
Moff Tarkin


Počet príspevkov : 89
Planeta pôvodu : ZEM
Varovania :
Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Right_bar_bleue

Stránka Sily : Vždy tá silnejšia
Registration date : 04.06.2010

Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia?   Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Icon_minitimeSo jún 26, 2010 12:52 pm

ako aj podla mna je nova super. efekty, suboje uz nevyzeraju ako babkove divadlo. vsetko. ale v mojom srdci je to stale IV V VI Very Happy ale ked sa povie SW tak si nevybavim nejaky jeden diel. v mojom srdci sa vybavi cela sestica filmov ktore su genialne a v ktorej, keby jeden nebol, nedavala by zmysel
Návrat hore Goto down
Peter
Moderátor hry
Moderátor hry
Peter


Počet príspevkov : 1088
Age : 29
Planeta pôvodu : Kamino
Varovania :
Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Right_bar_bleue

Stránka Sily : svetla aj temna
Epizóda : Epizóda III
Registration date : 16.06.2009

Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia?   Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Icon_minitimeSo jún 26, 2010 3:24 pm

Tak to je jasné, že keby nejaká epizóda chýbala už by to nemalo zmysel. Lucasovi sa ale vydarilo aj to, že išiel s poradím filmov opačne i keď to tak neplánoval. Dostalo to akési čaro, hlavne pre tých, ktorí najprv pozerali starú trilógiu.
Návrat hore Goto down
Moff Tarkin
Padawan
Padawan
Moff Tarkin


Počet príspevkov : 89
Planeta pôvodu : ZEM
Varovania :
Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Right_bar_bleue

Stránka Sily : Vždy tá silnejšia
Registration date : 04.06.2010

Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia?   Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Icon_minitimeNe jún 27, 2010 5:35 am

ved aj ja som videl staru trio prvu. mal som maaaalo rokov a bol som v kine. taky zazitok som este snad nezazil. a potom som bol v kine na novej a celkom ma to potesilo. pekny pribeh, pekny film. po kazdej stranke. rezia, kamera, strih, dej.... vsetko. ved aj doteraz som pozeral vsetkych 6filmov za sebou Very Happy Very Happy Very Happy. tomuto sa hovori geek az do smrti Very Happy ved o niekolko dni sa objednavam do tetovacieho studia na kerku. Darth Vader bude zdobit moje rameno Very Happy SW forever Very Happy
Návrat hore Goto down
Norman03
Kancelár
Kancelár
Norman03


Počet príspevkov : 525
Age : 29
Planeta pôvodu : Naboo
Varovania :
Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Right_bar_bleue

Stránka Sily : Svetla
Epizóda : Epizóda VI
Registration date : 26.01.2009

Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia?   Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Icon_minitimeSt júl 07, 2010 1:11 am

sice som vydel ako prvu epizodu jeden ale tiez mam tak nejako radsej staru trilogiu je to ako si povedal Klasika Smile
Návrat hore Goto down
9luk9
Wanderer
Wanderer
9luk9


Počet príspevkov : 12
Age : 28
Planeta pôvodu : Corelia
Varovania :
Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Right_bar_bleue

Stránka Sily : svetla
Epizóda : Epizóda IV
Registration date : 02.02.2010

Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia?   Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Icon_minitimePo august 16, 2010 1:00 am

stara trilogia je podla mna lepsia ale mam rad aj novu Ben
Návrat hore Goto down
cubaka
Adept
Adept



Počet príspevkov : 57
Age : 33
Planeta pôvodu : madarska republika
Varovania :
Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Right_bar_bleue

Stránka Sily : mam litka jak arny a kazdeho s nimi zlozim na zem
Epizóda : Epizóda III
Registration date : 01.06.2010

Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia?   Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Icon_minitimePo august 16, 2010 6:38 pm

mno vcera som po dlhsom case s cistou myslou opat kukla star wars a mosim povedat ze stara trilogia je naozaj lepsia. o dost velky kus. z tych novych mam najradsej trojku
Návrat hore Goto down
9luk9
Wanderer
Wanderer
9luk9


Počet príspevkov : 12
Age : 28
Planeta pôvodu : Corelia
Varovania :
Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Right_bar_bleue

Stránka Sily : svetla
Epizóda : Epizóda IV
Registration date : 02.02.2010

Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia?   Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Icon_minitimeUt august 17, 2010 1:32 pm

moja rec! s tych novych mam tes najradsej trojku
Návrat hore Goto down
jar-jar17
Wanderer
Wanderer
jar-jar17


Počet príspevkov : 15
Planeta pôvodu : Tatooin
Varovania :
Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Right_bar_bleue

Stránka Sily : Bounty Hunter
Epizóda : Epizóda IV
Registration date : 29.05.2011

Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia?   Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Icon_minitimeNe máj 29, 2011 9:47 pm

ja si myslim ze stara je o 90% lepsia ale novu nemozme zahodit lebo bez novej nie je stara a naopak Very Happy
Návrat hore Goto down
http://greedo.blog.sector.sk
neophyte
Wanderer
Wanderer



Počet príspevkov : 1
Age : 47
Varovania :
Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Right_bar_bleue

Stránka Sily : Imperial Knight
Registration date : 27.05.2012

Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia?   Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Icon_minitimeNe máj 27, 2012 6:25 pm

Treba si pozrieť I.-VI. poporadí na Blu-ray. Rovnaká kvalita obruza zmaže podvedomú vedomosť o čase kedy boli epizody IV-VI. natočené.
Kvoli tomu som si dokonca kupil BD prehrávač.
Návrat hore Goto down
starr
Wanderer
Wanderer
starr


Počet príspevkov : 5
Varovania :
Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Right_bar_bleue

Registration date : 17.02.2015

Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia?   Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Icon_minitimeUt február 17, 2015 3:21 am

súhlasím, na Blu-ray v kombinácii s dobrou TV je to skutočný zážitok pozerať
Návrat hore Goto down
http://www.babyburza.sk
Sponsored content





Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia?   Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia? Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Nová triológia vs. Stará triológia. Ktorá je lepšia?
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Star wars fórum :: Star Wars :: Filmy-
Prejdi na: